Przepisy na drinki z rumem Havana Club

Cocktails

Filtruj wg produktu

Drinki z rumen

Proste drinki z rumem, które można przyrządzić w kilka chwil

Rum to jeden z tych alkoholi, które dają naprawdę duże możliwości, jeśli chodzi o łatwe przyrządzanie efektownych koktajli – przepisy z rumem Havana Club są tego najlepszym dowodem! Do konkretnych drinków warto wybrać odpowiedni rodzaj rumu – ciemny, jasny lub złoty. Zapewni on optymalne wrażenia smakowe i będzie harmonijnie współgrać z pozostałymi składnikami.

Jakie rodzaje rumu wykorzystuje się w drinkach?

Jednym z głównych kryteriów kategoryzacji rumu jest jego kolor. Rum biały wyróżnia się jasnym odcieniem, a jego smak jest zarazem wyrazisty i lekki. Dobrze sprawdza się do rozmaitych letnich, orzeźwiających koktajli. Czemu zawdzięcza swój kolor? Dość krótkiemu czasowi leżakowania w porównaniu do pozostałych rodzajów tego trunku. Biały rum spędza w beczkach średnio trzy lata. Kolejny rodzaj rumu to odmiana złota. Leżakuje nieco dłużej niż biały rum, a jego smak jest bardziej intensywny. Można pić go solo z kostkami lodu, chociaż zazwyczaj jest bazą drinków o tropikalnym charakterze. Kolor złotego rumu ma związek z karmelem, który łączy się z destylatem. Na jego smak i aromat wpływają też gatunki drewna, z którego wykonywane są beczki. Ostatnim, najbardziej intensywnym gatunkiem jest rum ciemny, zwany także czarnym. Za nasycony kolor odpowiada karmel. Trunek nie jest filtrowany, więc karmelowy posmak zostaje w nim na stałe.

Jakie są popularne drinki z rumem białym?

Najbardziej znany drink z rumem białym to oczywiście mojito. Warto skosztować klasycznej odmiany lub przygotować proste drinki z rumem wzbogacone o świeże owoce, na przykład maliny, ananasa czy truskawki. Popularne drinki z rumem białym to także Frozen Daiquiri i Pina Colada. Przy wyborze trunku warto zwracać na te wysokiej jakości – w końcu to one stanowią bazę koktajlu i są nośnikiem smaku. Do koktajlu z białą odmianą tego alkoholu dobrze sprawdzi się na przykład Havana Club 3, który zawiera świeże aromaty owoców, trzciny cukrowej i cytrusów. To dlatego z rumem Havana Club koktajli o egzotycznych smakach wychodzą najlepiej!

Drinki z ciemnym rumem, które warto znać

Biały rum to jednak nie jedyna baza znanych koktajli. Mocną konkurencją jest dla niego ciemna odmiana. Z czarnym rumem Havana Club koktajle znane na całym świecie również można przyrządzić z łatwością. O jakich koktajlach mowa? Najbardziej popularne drinki z ciemnym rumem to Cancha, 7 Ginger czy Old Fashioned. Do nich najlepiej sprawdzi się ciemny rum Havana Club 7, w którym można wyczuć smaki i aromaty kakao, egzotycznych owoców, miodu i korzennych przypraw. Tego rodzaju trunek optymalnie podkreśla smaki pozostałych składników.

DOWIEDZ SIĘ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI

informacje o nowych projektach, produktach i wydarzeniach

SUBSKRYBUJ BIULETYN